Pompy zanurzeniowe Evak

Spośród nowych typów pomp zanurzeniowych wykorzystywanych przez przedsiębiorstwa budowlane do drenażu w działaniach budowlanych, gospodarce komunalnej a także oczyszczalniach, do bardzo popularnych produktów można zaliczyć pompy zatapialne Evak Pumps.

 

Spośród nowych typów pomp zanurzeniowych wykorzystywanych przez przedsiębiorstwa budowlane do drenażu w działaniach budowlanych, gospodarce komunalnej a także oczyszczalniach, do bardzo popularnych produktów można zaliczyć pompy zatapialne Evak Pumps.

Jednostki pompowe  Evak   dostarczane mogą być w  typoszeregach w szerokim zakresie mocy, od niewielkich modeli jednofazowych do dużych , mocnych jednostek.
W zastosowaniach budowlanych i drenażowych do najpopularniejszych jednostek należą pompy zanurzeniowe serii EUS oraz EUB.

Pompy o napięciu 230V Evak EUB oraz EUS oferowane są z silnikiem elektrycznym o mocy  400W, 750W i 1500W. Te najmniejsze  pompy są wyposażone w   specjalnie zaprojektowany wirnik wykonany ze specjalistycznego, odpornego na wycieranie materiału. Materiałem konstrukcyjnym  wirnika jest stal powlekana  specjalistycznym  elastomerem o nazwie Hytrel.  Hytrel charakteryzuje się wysokimi parametrami w zakresie twardości  i odpornością  na ścieranie (przewyższającą nawet stal chromowaną stosowaną w alternatywnych małych pompach innych marek).

Pożyteczną } własnością serii EUS jest niewielki agitator znajdujący się na przedłużeniu wału wirnika, pozwalający pompie na wstępne mieszanie cieczy  i łatwiejszą pracę  z odwadnianiem nawet zaszlamionych i intensywnych w osady wykopów.
collage-evak

Modele jednofazowe oferowane są także w wersjach z czunikiem poziomu.
Do trudnych zastosowań dostępne są  trójfazowe pompy Evak EUB  (o mocach do 22kW) oraz pompy typoszeregu ESA wyposażone w agitator.

Do bardzo wymagających zastosowań i pompowania cieczy z osadami  proponowane są pompy z agitatorem Evak szeregu ESA. Agitator stanowi specjalne przedłużenie   wału wirnika pozwalające na rozbijanie i wstępne mieszanie osadów przed wlotem do pompy.Agitator sprawa że pompy Evak ESA będą bardzo skuteczne do odmulaniai hydrotransportu cięższych, stosunkowo ciężkich szlamów.

Pompy zatapialne Evak  można stosować  do ciągłej pracy. Charakteryzują je profesjonalnej eub-duze-collageklasy zabezpieczenia termiczne zabezpieczające pompy podczas pompowania.

Istotnym atutem pomp Evak, jest fakt, że przy zachowaniu profesjonalnych rozwiązań konstrukcyjnych i jakościowych, należą do mocno konkurencyjnych cenowo   produktów w swoim segmencie

Uzupełnieniem oferty EVAK będą także  pompy głębinowe, pompy pionowe, wirowe-odśrodkowe i pompy samozasysające.

Więcej informacji o ofercie Evak można znaleźć w serwisie evak.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *