pompy-pancerne-2

Pompy pancerne Flygt serii HS

Aktualności: Pompy pancerne Flygt serii HS  z agitatorem do najtrudniejszych mediów ścierających

Mieszanie osadów gruboziarnistych za pomocą agitatora

Pompy do cieczy wypełnionych grubszymi cząstkami, takimi jak na przykład piasek, żużel, oraz inne, wyposażone są w odpowiednio dostosowany wirnik-przedłużony tzw. agitator, służący do rozbijania grubszego osadu na mniejsze elementy, łatwiejsze do pompownia bez ryzyka uszkodzenia pompy. Jest to jedno z rozwiązań, które gwarantuje poprawne usuwanie zanieczyszczeń, bez ryzyka uszkodzenia systemów pomp, a to  tym przypadku bardzo ważne, bowiem zwiększa żywotność pomp.

 

Pompy pancerne Flygt serii HS  z agitatorem do najtrudniejszych mediów ścierających

NIEZAWODNOŚĆ PRZEDE WSZYSTKIM

pompy-pancerne-3Prace związane z odwadnianiem wykopów, budową różnorodnych tuneli, prace w górnictwie – to sytuacje, w których mamy do czynienia z koniecznością pompowania wody, jak również wszelkich osadów zawierających całkiem pokaźne ilości silnie ścierających cząsteczek. Jest to zadanie odpowiednie dla wyjątkowo wytrzymałych zatapialnych pomp pancernych Flygt. Dzięki zastosowanym tutaj rozwiązaniom konstrukcyjnym oraz technologiom i najnowocześniejszym materiałom, pompy Flygt dostosowane są do pracy w najtrudniejszych warunkach. Dostępne są one z silnikami o mocy od 7,5kW do 70kW, co zapewnia nam dość sporą elastyczność ich zastosowania.

Długi okres żywotności dzięki nieścieralnym materiałom

Elementy hydrauliczne pompa zatapialnych z agitatorem typoszeregu 5100/5150 są wykonane ze staliwa wysokochromowego o wysokiej twardości 60HRC. W czasie pracy z mediami o wysokim poziomie ścieralności, gwarantuje niezawodność pracy pompy oraz bardzo długi okres jej użytkowania.

Szeroki wybór silników zapewnia wyjście naprzeciw potrzebom klienta.

Pompy zatapialne z szeregu 5100/5150 są wyposażone w wydajne silniki o izolacji klasy H180°C, z wbudowanymi specjalnymi czujnikami termostatycznymi, oraz czujnikami przecieku. Jako że silnik może być uruchamiany do 15 razy na godzinę, pompę możemy zainstalować nawet w małych studniach. Daje nam to stosunkowo sporą elastyczność, jeśli chodzi o kwestie związane z zastosowaniem pomp z serii 5100/5150.

Niższe koszty eksploatacji poprzez wewnętrzne systemy chłodzenia.

Pompy szlamowe z szeregu 5100/5150 nie muszą być zanurzone w cieczy ponieważ, wyposażone są w wewnętrzny układ chłodzenia wypełniony glikolem, co zapewnia odpowiednie warunki do pracy. Zastosowano tutaj zamknięty obieg chłodziwa – bez kontaktu z tłoczoną cieczą, co z kolei zabezpiecza płaszcz chłodzący przed zatkaniem materiałami, które mogą występować w chłodzonej cieczy. Wobec tego też, pompa może wydajnie pracować nawet przy niskich poziomach pompowanej cieczy co obniża dość wyraźnie zagrożenia powstawania złogów osadu w pompowni.

Niższe koszty poprzez wczesne ostrzeganie.

W komorze inspekcyjnej pomp, zamontowano specjalny czujnik, który wykrywa każdy przeciek powstający pomiędzy łożyskiem a uszczelnieniem. Zapewnia to większe bezpieczeństwo w przypadku różnorodnych uszkodzeń, oraz zwiększa niezawodność pracy samej pompy, nawet w sytuacji, gdy dojdzie do zużycia uszczelnienia.

Wysoka odporność na ścieranie.

Nowatorskie rozwiązania, w kwestii projektowania łopatek wirnika, zapewnia o wiele bardziej równomierny rozkład prędkości we wszystkich kanałach pomiędzy łopatkami, dzięki czemu zmniejszono dość wyraźnie wydzielanie się z cieczy części stałych co diametralnie zmniejsza zużycie wirnika, jak również pozwala na utrzymanie, wysokiego poziomu sprawności hydraulicznej pompy przez stosunkowo długi czas. Ponadto, zastosowano tutaj dodatkowe łopatki w części wlotowej oraz na tylnej stronie tarczy wirnika, co pozwala na minimalizację zużycia szczeliny od strony wału oraz szczeliny wlotowej.

Unikalne rozwiązania – uszczelnienie pakietowe Plug-in oraz ochrona uszczelnień Spin-out

Nowatorski, pakietowy system uszczelnień czołowych Plug-in, gwarantuje tutaj doskonałe ustawienie uszczelnień, jak również ułatwia prace związane z ich wymianą. Jest to rozwiązanie, które jednocześnie zapewnia ochronę powierzchni uszczelniających, przed wszelkimi zabrudzeniami podczas prac związanych z ich montażem, oraz wymianą.

Kolejna zastosowana koncepcja  – Spin out – to nowoczesne, opatentowane rozwiązanie, gwarantujące, iż ścierające cząstki pochodzące z pompowanej cieczy są wyeliminowane z przestrzeni pracy uszczelnienia zewnętrznego. Gwarantuje to nam podniesienie poziomu trwałości uszczelnienia zewnętrznego, jak również całego układu uszczelnień czołowych. Wraz z rozwiązaniem uszczelnień pakietowych Plug-in, zapewnia to skuteczny system ochronny, ograniczający negatywny wpływ ścierającego medium na uszczelnienia.

Mieszanie osadów gruboziarnistych za pomocą agitatora

Pompy do cieczy wypełnionych grubszymi cząstkami, takimi jak na przykład piasek, żużel, oraz inne, wyposażone są w odpowiednio dostosowany wirnik-przedłużony tzw. agitator, służący do rozbijania grubszego osadu na mniejsze elementy, łatwiejsze do pompownia bez ryzyka uszkodzenia pompy. Jest to jedno z rozwiązań, które gwarantuje poprawne usuwanie zanieczyszczeń, bez ryzyka uszkodzenia systemów pomp, a to  tym przypadku bardzo ważne, bowiem zwiększa żywotność pomp.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *